Hoşgeldiniz! Giriş Yapın / Üye Olun

MODA TASARIMCISI

 

          1998 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Tekstil Ana Sanat dalında eğitimimi tamamladım. Üniversitenin 3ncü yılında part-time olarak iş hayatına atıldım ve tekstilin her alanında büyük bir keyif alarak çalıştım. Halen de tasarlamaya ve üretmeye devam etmekteyim.  İş hayatımın yanı sıra tekstil yan malzemeleri ile tasarladığım sanatsal çalışmalarımla kişisel sergiler de açtım. Yaptığım tasarımların kökeninde patchwork (kırkyama) tekniğine fazlasıyla yer verdiğimi bu yeni koleksiyonu hazırlarken fark ettim.

        Hayata geçirdiğim bu yeni bayan koleksiyonunun hazırlık aşamasından büyük bir keyif aldım. Seçimlerimde keten ve pamuk gibi organik kumaşları sağlık açısından tercih ettim. Rengarenk kumaşları bir araya getirmenin hem keyfini hem de bulmaca çözer gibi zorluğunu yaşadım ve her parçasını çok az sayıda ürettim.

Dilek Artkın koleksiyonunu tercih eden her kişi sadece birkaç adet üretilmiş tasarım ürün giymenin keyfini doyasıya yaşayacak. Üretirken benim aldığım keyfi sizlerin de giyerken almanız ümidiyle…

Sevgiyle ve sağlıkla kalın…

 

 

Web Sitesi Detaylı Bilgi